مقالات

انواع برج خنک کننده و محل نصب و کنترل آنها

انواع برج خنک کننده و محل نصب و کنترل آنها

هر کدام از انواع برج خنک کننده کابردهای متفاوتی دارد که باید با توجه به نوع محیط و محل بکارگیری بهترین نوع آن انتخاب شود در همین راستا فاکتورهای مهمی باید مورد توجه قرار گیرند که برای پیداکردن محل نصب برج خنک کننده به آنها نیاز داریم .

فاکتورهای مهم انواع برج خنک کننده

محل نصب برج خنک کننده، میزان قدرت خنک کنندگی آن، خدماتی که از آن انتظار دارید و همچنین هزینه در نظر گرفته شده برای خرید از نکات مهمی ست که هنگام انتخاب بهترین از میان انواع برج خنک کننده باید مورد توجه قرار گیرد. ناگفته نماند که همه فاکتورها در کنار هم معنا پیدا میکنند و مکمل یکدیگر هستند.

محل نصب برج خنک کننده

انواع برج خنک کننده و انتخاب نهایی آن

فاکتورهای دیگری همچون سایز دستگاه، ابعاد محل نصب، میزان هوای جریان یافته در آن، مقدار مصرف انرژی و برق (فن و پمپ دستگاه و جنس بدنه در انتخاب نهایی نوع برج خنک کننده تاثیر بسزایی دارد البته موجودیت آن در بازار را نیز باید مد نظر قرار داد.

برج های بزرگ یکی از انواع برج خنک کننده

برج های بزرگ از بخش های متعددی تشکیل شده است و به طور معمول دارای چند سلول است که برای کاربردهای خاصی از آنها بهره گرفته میشود.

محل نصب انواع برج خنک کننده

اگر انواع برج خنک کننده را در معرض هوای آزاد نصب کنید کارایی بیشتری خواهد داشت اما درصورت نصب آن در یک مکان بسته باید به نکات خاصی جهت افزایش کارایی آن توجه کنید.

الف) محیط بسته به شکلی طراحی شده باشد که حداکثر جریان هوا به دستگاه برسد.

ب) مسیر خروج گرما باید به صورتی طراحی شود که احتمال بازگشت آن به داخل به صفر برسد.

انواع برج خنک کننده و مراحل لوله کشی

لوله ها باید امکان انقباض و انبساز داشته باشند، در صورت وجود بیش از یک اتصال باید از شیر متعادل کننده جهت ایجاد تعادل در میزان جریان آب استفاده کرد.

انواع برج خنک کننده و کولینگ تاور و محل نصب برج خنک کن

کنترل ظرفیت لازم برای انواع برج های خنک کننده

انواع برج خنک کن همیشه در معرض تغییرات دمایی بخصوص در فصل های گرم سال میباشند در همین جهت بهره بردن از روش های کنترل ظرفیت نقش بسیار مهمی را در این خصوص ایفا میکند که ایجاد تغییر در سرعت فن یکی از این روش ها میباشد، روش دیگر مربوط به دهانه خروجی فن سانتریفوژ است که باید در این محل از دمپر تنظیم کننده استفاده شود.

کارکرد انواع برج خنک کننده در دمای زیر صفر درجه

در این مقطع باید به میزان گردش باز آب، آب تشت و همچنین در یک خنک کننده تبخیری مدار بسته به گردش بسته آب نیز توجه کرد.

 

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید