مقالات

حوضچه برج خنک کننده و سرد کردن ماشین آلات

برج خنک‌کننده قسمت‌های مختلفی دارد ازجمله پکینگ حوضچه برج خنک کنندهو خیلی چیزهای دیگر چه می‌خواهیم آن‌ها را برای شما بیشتر و مشخصات آن‌ها را به بازگو کنیم. وظیفه اصلی حوضچه برج خنک‌کننده مکش آب سرد و پخش کردن به قسمت‌های مختلف هست.

قسمت پایین برج خنک‌کننده چیست و چه کارایی دارد؟

حوضچه برج خنک‌کننده  در قسمت زیرین برج قرار دارد و به‌وسیله مکش  آب سرد را به آنجا جمع می‌کنند و به قسمت‌های مختلف ماشین‌آلات  جهت خنک‌سازی پخش و ارسال می‌کند.

حوضچه برج خنک‌کننده می‌تواند از سه جنس فایبرگلاس، فلز و بتن باشد.در برخی از برج‌های خنک‌کننده قسمت مکش و حوضچه آب سرد جدا هستند و هر یک وظیفه جدایی  دارند.

وظیفه اصلی حوضچه برج‌های خنک‌کننده  انتقال آب سیستم و خنک کردن آن است. برای کشیدن و پمپ آب مشکلی بیش نیاید. معمولاً در برج‌های خنک‌کننده نیز  به تعداد حوضچه‌های آب سرد یک پمپ قرار می‌دهند.

مدل حوضچه آب سرد به دلیل اینکه بسیار سنگین است باید به استحکام کافی داشته باشد و باید ۲۴ ساعته مراقب باشند ترک و یا نشتی و یا  شکسته نشود. وظیفه اصلی برج خنک‌کننده مکش آب و پمپ کردن آن به‌جاهای مختلف سیستم هست.

pool-cooling-and-cooling-machines

 حوضچه و کارکرد آن

خود حوضچه برج خنک‌کننده دارای امکاناتی است،مثلاً: اجازه ورود به مواد خام و اجسام خارجی را به درون پمپ نمی‌دهد که اگر این اتفاق می‌افتد ازکارافتادن برج خنک‌کننده و ماشین‌آلات آن باعث خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود.

حوضچه باید استخدامت قوی داشته باشد که زیر این آب‌سنگین دچار شکستگی و نشت نشود.معمولاً حوزه در ساختار بدنه دستگاه نیز دیده می‌شود و به‌وسیله فلج خروجی قابل‌تشخیص است.کار اصلی حوضچه برج خنک‌کننده فرستادن آب به ماشین‌آلات است و آن‌ها را خنک می‌کند.

 در کل برج‌های خنک‌کننده بسیار در کارخانه‌ها مفید هستند و این برج‌ها انواع مختلفی هم دارند که هرکدام خصوصیات خاصی دارند.

برج‌های خنک‌کننده اجزای داخلی فراوانی دارند و در موقع بروز مشکل،کل سیستم برج نیز مختل می‌شود و امکان رخ دادن مشکل بزرگ نیز هست.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید