محصولاتمقالات

برج های جریان مخالف

برج های جریان مخالف

شیوه عملکرد برج های خنک کننده مدار باز مکعبی شکل جریان مخالف : در این سری از برج های خنک کننده آب ورودی از سیستم (Hot Water) وارد برج خنک کننده می گردد و پس از عبور از لوله های ورودی وارد نازل ها (Nuzzles) می گردند و با توجه به ساختار نازل به صورت گردابی بر روی سطوح پکینگ پاشیده می شوند. از دیگر سو هوای داخل برج به وسیله فن تحت تاثیر الکتروموتور از پایین برج به سمت بالا مکش شده و خارج می کند.

آب پاشش شده بر روی پکینگ ها به سمت پایین ریزش کرده و هوای داخل برج از پایین به سمت بالا مکش می گردد. در این فرایند آب داغ در اثر عبور از کنار هوای تازه ٫ خنک گردیده و داخل تشت (Basin) می ریزد. و آب سرد (Cold Water) به وسیله لوله های خروجی از برج خنک کننده خارج می گردد.

مزایای برج خنک کننده مدار باز مکعبی جریان مخالف نسبت به نسل پیشین برج های خنک کننده:

با استفاده از فایبر گلاس در ساختمان این برج ها مشکل زنگ زدگی و خوردگی به وجود نخواهد آمد که این امر باعث افزایش طول عمر برج و کاهش هزینه نگهداری گشته و به علت دارا بودنUV در مواد اولیه , در برابر اشعه آفتاب و رطوبت بالا مقاوم بوده در طی مرور زمان تغییر حالت و رنگ نمی دهد.
طراحی خاص بدنه حداکثر ایستایی و راندمان در عین کمترین وزن و فشار بر روی فنداسیون را به همراه دارد و میزان لرزش به میزان قابل توجهی پایین است.
وجود ساختار مناسب ، استفاده از الکتروموتور با مصرف برق پایین تر برای این سری از برج ها را فراهم کرده که در مقایسه با برج های خنک کننده گالوانیزه متناسب ، کاهش 2 تا 3 برابری مصرف برق را به همراه دارد. کلیه الکتروموتورهای مورد استفاده طبق استاندارد UL بوده و ضد آب و فلنج دار مباشد و مناسب جهت محیط های مرطوب و از نوع عمودی است و از مارک های معروف اروپایی IP 55 میباشد.

فن های بکار رفته از نوع توخالی و پره های آن از نوع Axial از جنس AL- FRP بوده و به دلیل استفاده از فایبر گلاس و مواد PVC و بالانس دینامیکی و استاتیکی فن موجود این برج ها ، لرزش به حداقل ممکن کاهش یافته است و در اثر پایین بودن دورفن از صدایی کم با دبی مناسب برخوردار است . • استفاده از لایه قطره گیر در زیر فن ٫ پاشش آب به بیرون از برج خنک کننده را به حداقل رسانده و حداقل از دست دادن آب را در سیستم به همراه دارد. • پکینگ های پلیمری از جنس PP و PVC در قالب Film Packing بوده که در برابر جریان هوا و آب مقاوم بوده و از عمر طولانی برخوردار است ، فیلم آبی که بر روی این گونه پکینگها ایجاد می شود چندین برابر انواع دیگر آن می باشد که این امر باعث تماس بیشتر بین آب و هوا و سرد شدن بیشتر آب می شود .

استفاده از نازل (Nuzzles) به جای آب پخش کن (Sprinkler) به دلیل عدم عملکرد دینامیکی ٫حداقل خرابی را در سیستم به همراه دارد در ضمن به دلیل استفاده از چند نازل در این سری از برج های خنک کننده در صورت خرابی یک یا دو عدد از نازل ها عملکرد سیستم مختل نمی گردد و نازل های بعدی عملیات پاشش آب را انجام می دهند و به تعمیرکاران و صاحب دستگاه مجال لازم برای تعمیرات را می دهند. در این سری از برج های خنک کننده به دلیل فضای موجود٫ امکان استفاده از لایه های بیشتر پکینگ وجود دارد که راندمان برج را به مراتب بالاتر می برد.

به دلیل ساختار بدنه و طراحی منحصر به فرد این سری از برج ها ، حداقل فضای برج را در تناژ متناسب با برج های مدور به همراه دارد که این امر خود موضوعی بسیار مهم در چینش و فضای اختصاصی در سایت مصرف کننده می باشد.

مزایای استفاده از برج های خنک کننده مکعبی تک واحدی در مقایسه با نمونه های مجتمع شده:

امکان از مدار خارج کردن هرکدام از واحدها به منظور تعمیرات و … بدون از مدار خارج کردن چیلر و توقف فعالیت آن
غیر فعال کردن تعدادی از برج های خنک کننده در صورت کاهش بار چیلر و در نتیجه کاهش اصطحلاک سیستم و هزینه های جاری دستگاه ها
امکان تولید هرکدام از واحدهای برج خنک کننده در کارگاه تولیدی شرکت و ارسال محصول آماده شده به محل پروژه

تجهیزات مورد استفاده خاص برج خنک کننده:

نازل ها و لوله های توزیع آب ( Nuzzles & Pipes )
لوله های ورودی از جنس پلی اتیلن 10 اتمسفر و پلیکای فشار قوی
سیستم توزیع آب شامل نازلهای مربع پاش ازجنس پلی اتیلن میباشد.
این نازلها بالاترین درجه کیفی و بیشترین راندمان که کمترین افت فشار را بر سیستم به همراه دارد را دارا می باشند.
به دلیل در پوشهای موجود در سیستم امکان تعمیرات و تخلیه لوله از رسوبات بسیار آسان می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
09121620495
021-65682636

برج های خنک کنخرید برج خنک کنندهشرکتهای تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بستهپکینگتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کننده آببرج خنک کننده جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد ، قطعات برج خنک کننده، برج های خنک کننده، گزارش کار برج خنک کننده، کاتالوگ برج خنک کننده، مقاله برج های خنک کننده، انواع برج خنک کننده چیلر، برج خنک کننده هیبریدی، قطعات برج خنک کننده، قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس مدور، تولید برج خنک کننده، فروش برج خنک کننده دست دوم، محاسبات برج خنک کننده، برج خنک کننده چیست

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید