مقالات

تفاوت برج خنک کننده مکعبی و گرد

بررسی برج خنک کننده مکعبی و گرد

 همان‌ طور که حتماً برای تهیه یک برج خنک کننده مناسب از میان انواع برج‌های خنک کننده ارائه‌ شده تحقیقاتی انجام داده‌اید، یک مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد را در فرآیند تحقیقات صورت گرفته خود مشاهده نموده‌اید. شما می‌توانید با یک مقایسه دقیق بین دو برج خنک کننده گرد و برج خنک کننده مکعبی و چگونگی محلی که برای قرارگیری برج خنک کننده مدنظر خود طراحی کرده‌اید، از میان این دو برج خنک کننده، برج خنک کننده مدنظر خود را تهیه‌کرده و در کارخانه یا شرکت صنعتی خود مورداستفاده قرار دهید.

بررسی وجه تمایز برج خنک کننده مکعبی و گرد

برج‌های خنک کننده ارائه‌شده ، بنا بر طراحی مدور دایره‌ای شکل یا مکعبی هرکدام دارای کارایی خاصی می‌ باشند، برج خنک کننده دارای شکل مکعبی بیشتر می‌تواند به‌صورت جریان متقاطع و یا جریان مخالف مورد استفاده قرار گیرد، ولی برج خنک کننده با طراحی گرد بیشتر به‌ صورت جریان مخالف مورد استفاده می‌باشد. در حقیقت برای مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد باید مطلع باشید، که برج خنک کننده گرد دارای فندانسیون پیچیده‌ تری نسبت به برج خنک کننده مکعبی می‌باشد و ساخت فندانسیون برای یک برج خنک کننده گرد به‌ مراتب سخت از یک برج خنک کننده مکعبی خواهد بود.

هم‌چنین در مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد، باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که سیستم توزیع آب در این برج خنک کننده به‌صورت دورانی به‌وسیله کلگی توزیع آب می‌باشد که سبب می‌شود که به دلیل این حرکت دورانی با فشار پمپ این قطعه سریع‌تر دچار فرسایش و خرابی شود ولی در برج خنک کننده مکعبی توزیع آب توسط  نازل‌هایی که به‌صورت ثابت هستند صورت می‌پذیرد و در صورت گرفتگی هریک از این نازل‌ها تعویض آن‌ها بسیار راحت‌تر بوده و با هزینه کمتری صورت می‌پذیرد.

مقایسه برج خنک کننده مکعبی و گرد

هم‌چنین در ادامه مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد باید بیان کنیم که در بیان چگونگی مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد ، می توانیم به این نکته توجه داشته باشیم که یک برج خنک کننده گرد و یک برج خنک کننده جریان مخالف به دلیل این‌که نیاز به مکش هوا از تمامی جهات دارند، نیازمند فضای بیشتری برای قرار گرفتن نسبت به یک برج خنک کننده با جریان متقاطع خواهند بود که مکش هوا را تنها از دو جهت صورت می‌دهد.

بنابراین با توجه به نکات ذکر شده برای مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد می توانیم از میان برج های خنک کننده متفاوت ارائه شده برج خنک کننده مد نظر خود را با یک تحقیق گسترده تر برای شرکت صنعتی خود انتخاب کرده و از آن بهره بگیریم.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
09121620495
021-65682636

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید