مقالات

برج خنک کننده مکعبی و مشخصات آن

برج‌های خنک‌کننده انواع مختلفی دارد و یکی از این نمونه‌ها برج خنک کننده مکعبی آن است این نوع برج خنک‌کننده سطح مقطع و چهار وجه بوده  وزن سن و جنس فلز فایبرگلاس و یا چوب ساخته می‌شود برج خنک‌کننده مکعبی بیشتر از برج خنک‌کننده‌های دیگر دیده می‌شود و آن‌هم به خاطر سادگی مفهوم و طراحی آن است.

انواع خنک‌کننده و نوع کارکرد آنها

برج خنک کننده مکعبی و مشخصات آنبرج خنک‌کننده مکعبی  در دو نوع  جریان مخالف و جریان متقاطع وجود دارد.

برج خنک‌کننده مکعبی با جریان مخالف:

این برج خنک‌کننده مکعبی از بالا به سمت پایین فرستاده می‌شود و مکش آن را از پایین به بالا  فشار می‌دهد که با این کار جریان آب‌وهوا برعکس همدیگر عمل می‌کنند به همین دلیل به آن برج خنک‌کننده مکعبی با جریان مخالف نیز می‌گویند.

برج خنک‌کننده مکعبی با جریان متقاطع

برج خنک‌کننده متقاطع

برجی میگویند که آب از بالا به پایین و هوا از کنار به آن اضافه شود و این کار به‌صورت متقاطع است،به همین دلیل به آن،برج خنک‌کننده متقاطع می‌گویند.

همان‌گونه که گفتیم این برج‌ها به دلیل اینکه بسیار طراحی ساده و با  فونداسیون به‌راحتی می‌شود آن‌ها را ساخت  بیشتر از برج‌های خنک‌کننده دیگر در بازار فروش دارد.دستگاه‌های دیگر هم موجود است اما برج خنک‌کننده مکعبی مشتری‌های خود را نیز دارد.

 برج خنک‌کننده استفاده آن در کارخانه‌ها

در مورد برج‌های خنک‌کننده در بسیاری از ساختمان‌های اداری و کارخانه‌ها مورداستفاده  قرار می‌گیرند  دلیل این کار این است که ماشین‌آلات هنگام کار درمان و گرمایشان نیز بالا می‌رود و ممکن است مشکلی برای آن‌ها به وجود می‌آید اما برج‌های خنک‌کننده  باعث خنک شدن آن‌ها می‌رود و همچنین باعث بهینه‌سازی در مصرف انرژی نیز می‌گردد.

همان‌گونه که در متن بالا گفتیم برج خنک‌کننده انواع مختلفی دارد ازجمله برج مکعبی و… و خود برج  خنک‌کننده نیز  دارای قطعه‌ای است مانند،حوضچه آب سرد،بازدارنده و …… . هنگام بروز هرگونه مشکل در هر قسمت و اجزا برج خنک‌کننده قسمت‌های دیگران دچار مشکل نیز می‌شوند.

جهت خرید بهتر از این نوع محصولات با مشاوران ما در تماس باشید .

09121620495

انواع برج خنک کن , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کننده , تولید برج خنک کننده , نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده , تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز  , پکینگ ,
تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده فایبرگلاس , برج خنک کننده آب , برج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد  , برج خنک کننده مکعبی و مشخصات آن

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید