مقالات

محاسبات پمپ مدار برج خنک کننده و چیلر آبی

محاسبات پمپ مدار برج خنک کننده و چیلر آبی

در مرحله اول برای محاسبات برج خنک‌کننده و یک کندانسور چیلر آبی به دو مفهوم و مشخصات هد پمپ و دبی احتیاج داریم . در محاسبه و انتخاب باید یک مدارباز را طراحی و انتخاب نمایید که این پمپ در خط برگشت خروجی برج خنک‌کننده به ابتدای ورودی کندانسور چیلر آبی متصل شود . همیشه به خاطر بسپارید که دبی مورداحتیاج پمپ مدار برج خنک‌کننده برابر با دبی آب در گردش کندانسور هست و هد پمپ برابر با مقادیری مثل : افت کندانسور چیلر + افت مسیر و اتصالات + افت برج خنک کن + افت شیر کنترل دبی تعیین‌شده است .

cooling-tower-circuit-pump-calculator-and-water-chiller
محاسبات پمپ مدار برج خنک کننده و چیلر آبی

چگونگی نصب چیلر آبی و برج خنک‌کننده

برج خنک‌کننده را اصولاً در پشت‌بام‌ها قرار می‌دهند و چیلر آبی را در موتورخانه و زیرزمین یک ساختمان نصب می‌نمایند . ازآنجایی‌که چیلر آبی را یک مدارباز در نظر گرفته‌ایم طبق محاسبات افت فشار در آن 4 فوت آب در برابر هر 100 فوت طول لوله قرار می‌گیرد . طبق این میزان فاصله بین برج خنک‌کننده و کندانسور چیلر آبی باید به‌صورت L  مشخص شود .البته شاهد 50 درصدی از افت فشار به خاطر اتصالات مسیر برگشت و رفت آب را خواهیم داشت و همچنین افت 12 درصدی طول لوله در بین برج خنک‌کننده و چیلر آبی را می‌توان مشاهده کرد. البته برای محاسبات دقیق‌تر افت فشار برج خنک‌کننده و چیلر آبی می‌توان به کاتالوگ سازنده آن مراجعه کرد .

محاسبه افت فشار

افت فشار کنترل دبی اصولاً 3 متر آب محاسبه می‌شود ، البته در مدل‌هایی که پاشیدن آب به‌صورت ثقلی تعیین‌شده است افت فشار پاشیدن آب صفر است  و اگر افت فشار به‌صورت نارل باشد قضیه فرق می‌کند ، باید افت فشار محاسبه گردد . برای محاسبه دقیق‌تر افت فشار نارل باید طبق مقدار جریان طراحی‌شده توسط سازندگان صورت پذیرد ، ولی برای محاسبه اولیه آن مقادیری بین 2 تا 5Psig در نظر گرفته‌شده است و در هنگام نصب پمپ سعی کنید نزدیک برج خنک‌کننده باشد .

انواع برج خنک کنکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهتولید برج خنک کنندهنصب و راه اندازی انواع برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز  , پکینگ ,
تعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کننده آببرج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید