مقالات

محاسبات آب برج خنک کنده

پارامتر محاسبات آب جبرانی برج خنک کننده

محاسبه دقیق آب جبرانی برج خنک کن باعث می‌شود بهترین راندمان برای داشتن سیستم‌های خنک کن قوی ایجاد شود. در این متن روش‌های مختلفی از محاسبه آب جبرانی برج خنک کن را بررسی می‌نماییم. در خصوص روال کاری هر کدام می‌توان از بهترین روش ها استفاده نمود .

چگونه می‌تواند آب جبرانی برج خنک کن را محاسبه نمود؟

برای محاسبه آب جبرانی برج خنک کن پارامترهای مختلفی نیاز می باشد که مهم‌ترین آن درصد تبخیر آب در برج خنک کننده، چگونگی میزان پرتاپ آب و زیر آب می باشد. محاسباتی که در این بین انجام می‌شود این طور نشان می‌دهد که حدود 2 درصد از آب دبی در برج خنک کننده گردش می‌نماید.

برای محاسبه آب جبرانی برج خنک کن کدام پارامترها تأثیر بیشتری دارد؟

تبخیر آب در برج خنک کننده اولین گزینه‌ای که در بالا به آن اشاره کردیم. این پارامتر در واقع تابعی از دمای ورود و خروج از برج خنک کننده می باشد. به نوعی می‌توان اینطور بررسی نمود که تبخیر آب یکی از پارامترهای بسیار تأثیرگذار بوده و از جمله ضروریات تعیین کننده تناژ برج خنک کننده می باشد. در بررسی‌های انجام شده دیده می‌شود که هرچه میزان تبخیر افزایش یابد در واقع میزان راندمان بیشتری خواهیم داشت. نتیجه به این صورت است که میزان آب خنک بسیار بیشتر می‌شود.

دومین پارامتر برای محاسبه آب جبرانی برج خنک کن که با عنوان پرتاپ آب در برج خنک کننده عنوان شده است به این صورت است که میزان حرکت هوا در برج خنک کننده باعث می‌شود که پرتاپی درصدی ریز از آب که به صورت مخلوط با هوا هستند از برج به بیرون پرتاپ می‌شود. یک ابزار بسیار مناسب برای جلوگیری از این پرتاپ قطرات قطره گیر می باشد. دلیل بعدی که باعث پرتاپ آب می‌شود وزش باد می باشد. اصطلاح به کار برده شده برای این پرتاپ دریفت می باشد. ناگفته نماند هرچه این پرتاپ کمتر باشد در واقع راندمان کار بالاتر است. در محاسبات آب جبرانی برج خنک کننده این قسمت دارای کمترین جایگاه است.

پارامتر مؤثر بعدی در بررسی‌های آب جبرانی برج خنک کن زیرآب برج خنک کننده می باشد. در این پارامتر دیده می‌شود که آبی که در برج خنک کن در حال گردش است در وضعیت تبخیر همیشگی قرار دارد. این موضوع سبب افزایش رسوبات در آب شده و رسوب در نهایت راندمان کار را بسیار کاهش می‌دهد در روال‌های انتهایی دیده می‌شود قطعات سیستم نیز به سمت فرسایش می‌رود. خاطر نشان می‌سازیم خروج درصدی از آب می‌تواند از این رسوب جلوگیری نماید.

 

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید