مقالات

یخ زدگی برج خنک کننده

یخ زدگی برج خنک کننده

چکیده:
یخ زدگی برج خنک کننده از مشکلات بسیار مهم در خصوص راندمان این محصول بوده و استفاده از روش محافظت از یخ زدگی برج خنک کننده می‌توان کیفیت این محصول را تضمین نمود.

عنوان:
روش محافظت از یخ زدگی تشتک برج خنک کننده

 

یکی از مسائل نگران کننده در خصوص یخ زدگی برج خنک کننده مربوط به یخ زدن تشتک آن می‌باشد. با جلوگیری از یخ زدگی تشتک برج خنک کننده می‌توان راندمان استفاده از این محصول را بالاتر برده و از هرگونه عدم کیفیت برج خنک کننده جلوگیری نمود. میزان یخ زدگی برج خنک کننده در هوای سرد سال بسیار بیشتر از سایر فصول می‌باشد.

علت یخ زدگی تشتک برج خنک کننده

آبی که درون تشتک برج خنک کننده جریان دارد تا یک دمایی دارای حفظ تعادل بوده و این موضوع در خصوص درجه دمای کمتر به سمت یخ زدگی می‌رود. یخ زدگی برج خنک کننده یک پدیده بسیار مرسوم می‌باشد و شرایط آب و هوایی سرد این موضوع را تشدید می‌نماید. دمای کم سبب منجمد شدن آب در تشتک شده و این موضوع سبب می‌شود که برج خنک کننده راندمان بسیار کمتری از خود نشان دهد. گاه دیده شده که استفاده از روش‌های نامناسب عمر برج خنک کننده را بسیار کاهش داده و از میزان هزینه‌های وارده را افزایش می‌دهد. انواع برج خنک کننده وجود دارد که شامل مشکل یخ زدگی برج خنک کننده شده و یا تشتک کولینگ تاور دارای عدم کیفیت می‌باشد.

راه‌حل محافظت در برابر یخ زدگی برج خنک کننده

یکی از راه‌حل‌های بسیار مناسب برای جلوگیری از یخ زدگی برج خنک کننده استفاده از گرمکن الکتریکی می‌باشد. این گرمکن ها به صورت غوطه‌ور در آب هستند. در نظر داشته باشید این قطعه با توجه به نقشه‌های کابل‌کشی تعبیه خواهد شد و خریدار نیز در این برنامه‌ریزی دخالت دارد. با محاسبه میزان آب در داخل تشتک برج خنک کننده و در صورت پایین بودن آن هرگز نباید از گرمکن الکتریکی استفاده نمود. در این صورت دیده می‌شود که قطعه بسیار گرم شده و احتمال حریق بسیار افزایش می‌یابد. یکی از روش‌های بسیار مناسب دراین‌بین تخلیه شدن آب تشتک برج خنک کننده می‌باشد این اتفاق زمانی امکان‌پذیر است که برج خنک کننده یک مدت طولانی به صورت غیرفعال باشد.

برج خنک کنبرج خنک کن گالوانیزهتجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز  , پکینگ برج خنک کنندهتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید