متفرقه

کارایی الکتروموتورها در برج خنک کننده

کارایی الکتروموتورها در برج خنک کننده

 

کارایی الکتروموتور در برج خنک کننده

در برج‌ خنک کننده اجزای زیادی استفاده می‌شود یکی از این اجزا الکتروموتور برج خنک کننده می ‌باشد. وظیفه الکتروموتور برج خنک کننده به این صورت است که انرژی الکتریکی را به  انرژی مکانیکی تبدیل می‌نماید و فن‌های برج را به حرکت درآورده و باعث ایجاد یک جریان هوا برای خنک نمودن آب می‌گردد. الکتروموتور‌ هایی که در برج خنک کننده مورد استفاده قرار می‌گیرند باید به صورتی عایق بندی گردند که در برابر انواع خطراتی که بر روی کار الکتروموتور تأثیر می‌گذارد مقاومت کند. عواملی که می‌توانند باعث از کار افتادن الکتروموتور برج خنک کننده شود عواملی مانند گردو غار، نوسانات برقی، رسیدن رطوبت به محفظه موتور، لرزش‌های فیزیکی و … که الکتروموتور برج خنک کننده باید در برابر این عوامل مقاومت داشته باشد.

موضوعاتی که باید در استفاده از الکتروموتور‌ برج خنک کننده به آن توجه کرد

همان‌طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین بخش‌های نگهداری الکتروموتور برج خنک کننده عایق بندی آن می‌باشد به خصوص در برابر رطوبت، زیرا محیط برج خنک کننده به دلیل وجود آب محیطی مرطوب است و چنانچه این رطوبت به درون الکتروموتور نفوذ کند باعث ایجاد اختلال در کارایی آن می‌شود و سریعاً باید رطوبت موجود در آن را به وسیله بخاری برقی‌های مخصوص از بین برد.

الکتروموتور مورد استفاده در برج خنک کننده می‌تواند از الکتروموتور‌های ساده باشد و نیاز به گشت آور اولیه‌ی بالایی ندارد.

الکتروموتور‌هایی که در برج خنک کننده استفاده می‌شود باید تحمل خاموش و روشن زیاد را تا حداقل امکان داشته باشد زیرا در برج‌های خنک کننده از ترموستات‌هایی استفاده می‌گردد و زمانی که دما کم می‌شود باعث خاموش شدن آن الکتروموتور می‌گردد.

یکی دیگر از وسایلی که بر روی الکتروموتور برج خنک کننده نصب می‌کنند اینورتر می باشد کارایی آن به این صورت است که دور موتور را متناسب با دمای آب برج تنظیم می‌نماید.

 

برجهای خنک کنخرید برج خنک کنندهشرکتهای تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بستهپکینگتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کننده آببرج خنک کننده جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا