مقالات

چگونگی نصب برج خنک کننده به روش اصولی

چگونگی نصب برج خنک کننده به روش اصولی

 

برای نصب برج خنک کننده می‌توان از بهترین متدهای روز استفاده نمود. در متن زیر روش‌های نصب برج خنک کننده را به صورت گام به گام بررسی نموده و در نهایت مونتاژ لازم برای آب‌پخش‌کن را به دقت توضیح خواهیم داد. در خصوص نصب برج خنک کننده تمامی گام‌ها می‌بایست به دقت اعمال شود.

برج خنک کننده چگونه نصب می‌شود؟

برای نصب برج خنک کننده نیاز به رعایت یک سری از اقدامات می‌باشد. در وهله اول اتصال قطعات قرار می‌گیرد و تجهیزات نصب برج خنک کننده در کنار هم قرار می‌گیرند. در مرحله بعد برج خنک کننده در مرحله ابتدایی فعالیت قرار می‌گیرد. یکی از مسائل بسیار مهم در نصب برج خنک کننده رعایت مسائل فنی می‌باشد. در صورتی که نکات طلایی در این بین رعایت نشود خسارات جبران ناپذیری فراهم می‌باشد. مونتاژ برج خنک کننده در روش‌های مختلفی فراهم شده است. در روش‌های اولیه به صورت جداگانه بین محل کاربر و نصب بوده و در مرحله دوم به صورت ترکیبی می‌باشد.

اصول فنی نصب برج خنک کننده

در ابتدا نیاز به بررسی قطعات بوده می‌بایست اطمینان حاصل شود که قطعات در نقاط درستی نصب شده‌اند و هم چنین میزان سلامت قطعات نیز مدنظر می‌باشد. قسمت‌های مختلفی از تجهیزات می‌بایست طبق قانون مورد بررسی قرار بگیرد. ابزارهای لازم برای نصب برج خنک کننده از جمله آچار فرانسه، دریل و مته، آچار لوله گیر، پیچ گوشتی، انبردست، چکش، سوهان، تراز، تیغ، فرچه و غلتک می‌باشد. یکی از موارد بسیار مهم بررسی نمودن فوندانسیون برج خنک کننده با نقشه‌های نصب برج کولینگ پاور می‌باشد که از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است خاطرنشان می‌سازیم میزان تراز بودن پایه‌ها در بررسی فوندانسیون بسیار مهم می‌باشد. پس از نصب پایه‌های فوندانسیون نوبت به اتصال حلقه ساپورتی که در قسمت تست آب تعبیه شده، خواهد بود. در مراحل بعدی ساپورت گریل و لوور و در ادامه استک بالایی آن نصب می‌شود.

 در قسمت بدنه می‌بایست به یک شکل استوانه‌ای رسید و این روال بر اساس پیج کردن قطعات بدنه امکان‌پذیر است. عموماً طاقچه نگهداری الکتروموتور و نردبان در یک راستا نصب می‌شود. پس از اتصال موتور و پروانه و لوله آب گرم می‌توانید آب‌پخش‌کن را به لوله وصل نموده و در نهایت از چسب‌های قوی برای لوله‌های PVC استفاده می‌شود. این روال تا نصب دریچه هوا ادامه دار می‌باشد.

مونتاژ آب‌پخش‌کن به صورتی است؟

مونتاژ آب‌ پخش‌ کن در دو سری انجام می‌شود. در مرحله اول لوله‌های آب‌پخش‌کن به صورت کاملاً دقیق تمیز شده و تمامی سوراخ‌ها باز می‌شود. یکی از موارد بسیار مهم در هنگام نصب لوله به آب‌پخش‌کن بسته شدن اصولی پیچ‌های تنظیم می‌باشد یعنی لوله‌ها در مرکز برج خنک کن قرار بگیرند.

در بخش دوم نصب برج خنک کننده می بابست ابتدا میزان رسوباتی که مانع گردش درست آب‌پخش‌کن می‌شود را گرفت. در واقع کلگی آب‌پخش‌کن را مورد بررسی قرار می‌دهید تا حرکت آب‌پخش‌کن کند نشود. در نهایت می‌بایست بلبرینگ‌ها با گریس ضدخوردگی کاملاً کاور شود.

برج های خنک کننده , خرید برج خنک کننده , شرکتهای تهویه مطبوع , انواع پکینگ , تعمیرات و بهینه سازی برج خنک کننده , برج خنک کننده جریان مخالف , برج خنک کننده مکعبی , برج خنک کننده گرد 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا