مقالات

چگونگی طراحی قطره گیر برج خنک کننده

چگونگی طراحی قطره گیر برج خنک کننده
برای حل مشکل پرتاپ آب به بیرون از برج خنک کن نیاز به قطره گیر برج خنک کننده می باشد. قطره گیر برج خنک کننده دارای خصوصیات مهم و قابل بررسی می باشد.

 

یکی از نمونه‌های بسیار ارزشمند برای جلوگیری از پرتاپ آب برج خنک کننده تعبیه قطعه‌ای است که بتواند یک جداسازی بسیار دقیق هوا از آب داشته و این روال توسط قطره گیر برج خنک کننده به خوبی اعمال شده است. در واقع در چنین وضعیتی می‌توان از جدیدترین قطره گیر برج خنک کننده نیز استفاده نمود که خود دارای خاصیت ضدزنگ نیز می باشد.

 

قطره گیر برج خنک کننده چیست؟

در برج خنک کننده نیاز به تعبیه قطعه‌ای می باشد که مانع پرتاب ذرات ریز آب به بیرون شده اما موضوع مطرح هوایی است که به صورتی ترکیبی با آب می باشد که می‌بایست از خروج آن جلوگیری نشود. این موضوع سبب می‌شود که قطعه‌ای با عنوان قطره گیر برج خنک کننده طراحی و عرضه شود. در واقع دریفت اصطلاحی است که به پرتاپ قطرات آب همراه با هوا گفته می‌شود. موضوع مهمی که دریفت ایجاد می‌نماید تأثیرات مشخص بر روی شرایط محیطی می باشد این موضوع به دلیل سختی دریفت می باشد.

خصوصیات مهم قطره گیر برج خنک کننده

برای جلوگیری از پرتاپ آب می‌بایست از یک روش با عنوان تله استفاده شود به این معنی که با اعمال یک روش باعث تغییر رویه مسیر هوا و آب شده و آب به داخل دستگاه بر می‌گردد. یکی از خصوصیات مهم قطره گیر برج خنک کن کاهش فشار هوا می باشد این قطعه باعث ایجاد یک مانع در مسیر جریان هوا می‌شود. تمامی این مسائل نشان دهنده اهمیت طراحی برج کننده می باشد. یکی از موارد مهم در چنین طراحی اعمال محاسبه دقیق برای افت فشار است. مسیری که قطره گیر کولینگ تاور اعمال می‌نماید به صورت Z می باشد و وجود زاویه‌های دیده شده در این لاین باعث می‌شود که آب نتواند گذر نماید و هوا به سادگی عبور نماید.

یکی از مسائل ضروری برای طراحی قطره گیر برج خنک کننده استفاده از موادی ضد خوردگی در آن می باشد با توجه به بررسی کارشناسان در این زمینه بهترین گزینه مواد پلیمری شناسایی شده‌اند. قطره گیر برج خنک کننده به طور کلی در ناحیه خارجی تعبیه شده است البته پروانه بکار برده شده در برج خنک کننده بعد از قطره گیر برج خنک کننده قرار می‌گیرد و به طور کلی قطره گیر برج خنک کننده بعد از قسمت توزیع آب تعبیه شده است. در مدل‌های جدید از برج خنک کننده قطره گیر در بخش ورودی نیز دیده می‌شود

 

 

برج های خنک کنندهخرید برج خنک کنندهشرکتهای تهویه مطبوعانواع پکینگتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کننده مکعبی , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید