مقالات

نکات پیش از راه اندازی برج خنک کننده

نکات پیش از راه اندازی برج خنک کننده

 

 

قبل از انجام هرکاری، باید نکات پیش از راه اندازی برج خنک کننده مورد توجه قرار گیرد. نکات پیش از راه اندازی برج خنک کننده برای پیشگیری از هرگونه اختلال است.

عنوان:
نکات مهم پیش از راه اندازی برج خنک کننده

 

نکات پیش از راه اندازی برج خنک کننده یا هر دستگاه دیگر تهویه مطبوع ، از ظرافت و دقت بالایی برخوردارند که عدم توجه به هرکدام از این موارد، عمر برج شمارا کاهش خواهد داد! ازاین‌رو به بیان نکات پیش از راه‌اندازی برج خنک‌کننده می‌پردازیم:

تمیزکاری لوله‌های آب چرخشی:

نکات پیش از راه اندازی برج خنک کننده ، لوله‌های آب چرخشی باید به‌صورت کامل از مواد خارجی پاک‌سازی شوند. برای انجام صحیح این فرآیند، می‌توانید دستورالعمل زیر را رعایت نمایید:

  • ابتدا باید مسیر آب‌خنک کننده تا مصرف‌کننده به‌صورت کامل و دقیق تمیزکاری شود. برای انجام این مرحله، نیاز است تا از انتقال آب به ورودی‌های مصرف‌کننده جلوگیری شود. با انجام این کار، آب ارسال‌شده توسط پمپ‌ها از این حاشیه خارج‌شده و مسیر را به‌خوبی تمیز می‌کند.
  • سپس نیاز است برای جلوگیری از ورود ذرات خارجی به دستگاه و همچنین پیشگیری از بسته بودن مسیر، اتصالات متصل و سرهم شوند.
  • بازرسی و تمیزکار مجدد ساختمان برج خنک‌کننده آخرین مرحله این مورد است که باید انجام شود.

تمیزکاری سیستم توزیع آب گرم:

تمیزکاری این سیستم که شامل حوضچه آب گرم ولوله‌های مربوط به آن‌یکی از ضروری‌ترین کارهاست! پس از انجام این کار، اطمینان از نصب صحیح نازل‌ها مدنظر است؛ چراکه نیاز است آب، کل سطح پرکن‌ها را پوشش دهد. همچنین شیرهای کنترل دبی باید باز باشند تا فشار وارد بر دستگاه را خنثی کنند.

تمیزکاری حوضچه:

در نکات پیش از راه‌اندازی برج خنک‌کننده حوضچه‌ها و منبع‌های دستگاه بسیار مهم هستند. ازاین‌رو لازم است حوضچه آب سرد و گرم به‌خوبی تمیز شوند و رسوبات و اجرام خارجی نداشته باشند.

تمیزکاری صافی مکش پمپ:

به دلیل اینکه این صافی‌ها در مجاورت آب رسوب‌گذار قرار دارند، فرآیند رسوبی شدن را به‌زودی طی می‌کنند. ازاین‌رو در نکات پیش از راه‌اندازی برج خنک‌کننده لازم است این مورد رعایت شود. پس از تمیزکاری نیز، پمپ به‌صورت صحیح و اصولی در حوضچه نصب می‌شود.

اطمینان از بسته شدن صحیح پیچ‌ها:

نیاز است تا همه پیچ‌ها اعم از: ضروری و غیرضروری به‌صورت صحیح بسته‌شده و عاری از هرگونه اختلال باشند.

روغن‌کاری صحیح:

فن، موتور‌ها و جعبه‌دنده کاهنده و هرگونه وسیله مکانیکی دیگر در برج خنک‌کننده نیازمند روغن‌کاری است. این فرآیند وقتی موفق است که به میزان لازم از روغن مناسب دستگاه استفاده شود.

نکات پیش از راه‌اندازی برج خنک‌کننده هنوز تمام نشده و شامل مراحلی همچون: اطمینان از اتصالات صحیح مدار‌ها و سیم‌ها، کارکرد صحیح نیروی محرکه و موتور‌ها، بازرسی حرارت و صدای موتور‌ها و… است که به‌طور مختصر اشاره کردیم.

 

 

 

برج های خنک کنکولینگ تاوربرج خنک کن گالوانیزهتولید برج خنک کنندهنصب و راه اندازی انواع برج خنک کنندهتجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز , پکینگ برج خنک کنندهتعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کننده آببرج خنک کن جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبی , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید