مطالعه میدانی روی برج خنک کننده فایبرگلاس

جمعا ۱۰۳ برج در واحدهای نیروگاه، پتروشیمی، لاستیک‌سازی و پالایشگاه با لحاظ کردن توزیع جغرافیائی در ایالات متحده، برای مطالعه انتخاب شدند. برج‌های منتخب از انواع سرویس‌دهنده به مبدل حرارتی پوسته‌ای و لوله‌ای، جعبه‌های باز خنک کننده، میعان کننده فشاری و دیگر ابزار سرد کننده بودند. برج‌های انتخابی برای مطالعه از نوع با جریان طبیعی، با جریان تسریع شده و با خروجی تسریع شده (دارای جریان عرضی و جریان متقابل) بودند. در شروع برنامه مطالعه قدمت کارکرد این برج‌ها ۲ تا ۳۰ سال بود. آب این برج‌ها به روش‌های مختلف تیمار شده بود و در چند مورد هم از آب تیمار نشده استفاده گردیده بود. تمام برج‌های تحت مطالعه در سال‌های ۱۹۵۱، ۱۹۵۲، ۱۹۵۴، ۱۹۵۶، ۱۹۵۸ و ۱۹۶۱ بازدید شدند.

جهت شناسایی عوامل تخریب چوب، از قطعات آسیب‌دیده در برج دایر، نمونه تهیه و توسط موسسه شیمی کاغذ و آزمایشگاه فرآورده‌های جنگلی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

طی مدت مطالعه تعدادی از برج‌های تحت مطالعه تعمیر شدند و در نتیجه ارزش آماری خود را از دست دادند ولی برای گردآوری مشاهدات تکمیلی از برنامه حذف نشدند. از تعداد کل برج‌های در دست مطالعه، ۸۱ برج در سال ۱۹۶۱ بازرسی شدند که ۳۳ واحد آنها هنوز بدون تغییر عمده کار می‌کردند.

برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزهتهویه مطبوع ساختمانبرج خنک کننده مدار بستهپکینگ برج خنک کنندهتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کننده جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *