مقالات

مطالعه روی پانل آزمونی برج خنک کننده

مطالعه روی پانل آزمونی برج خنک کننده

745 پانل آزمایشی در سال 1951 تهیه شد و این پانل‌ها در 21 برج روشن (دایر) از 103 برج مطالعاتی نصب شدند و این 21 برج انواع طرح‌های فیزیکی را داشتند. پانل‌های آزمایشی در دوره‌های 1952 تا 1956 و 1958 و 1961 بازرسی شدند. در هر برج 4 تا 5 پانل آزمایشی هر گونه چوب در قسمت پایین پر کننده (پر از آب) و 4 تا 5 پانل در قطره برگردان (مرطوب غیر مملو از آب) نصب شدند. در نتیجه 18 تا 20 پانل آزمایشی در پخش پر کننده و 18 تا 20 پانل آزمونی در قسمت قطره برگردان‌های برج قرار گرفتند. پانل‌ها در یک سلول برج یا در دو سلول مجاور و با توزیع در برگیرنده تمام تغییرات ممکن، توسط سیم مسی نصب شده بودند.

8- 2- 2. توصیف پانل آزمونی

پانل‌ها آزمونی از چوب چهار گونه با درجه کیفیت مشخص ساخته شده بودند:
سرخ چوب- تمام درون چوب سالم
دوگلاس فر- تمام درون چوب سالم
سرو سرخ- درجه یک

این گونه‌ها به خاطر فراوانی‌شان در مقیاس تجاری انتخاب شده بودند و درجات کیفیت آنها نیز مطلوب مصرف در برج بوده است.
هر پانل آزمایشی 9 تخته به ابعاد 8/0 × 5/4 × 45 سانتیمتر از یک گونه تهیه شد که یکی تیمار حفاظتی نداشت تا شاهد باشد ولی 8 عدد دیگر با مواد حفاظتی متعارف تیمار شده بودند.

برای هر پانل دو قطعه پشت بند از سرخ چوب تیمار نشده انتخاب شد و تخته‌ها با میخ برنجی به پشت بند وصل شدند. اندازه ابعاد هر پانل 5/2 × 45 × 61 سانتیمتر درآمد (شکل 8- 4). برای سهولت شناسایی گونه‌های چوب در پانل، پس از گذشتن مدتی از استقرار آنها در برج، در تخته‌ها چوب خط مانند علامت‌گذاری شد. تخته‌ها به ترتیب شاهد (1) تیمار شده با کرومات اسیدی مس (2) ارسنات آمونیاکی مس (3) کرومات مس و ارسنیک (4) پنتاکلرورفنل (5) نفتانات مس (6) کریئوزوت (7) پارافین کلره (8) فلئور کرم، ارسنیک فنل (9).

 

 

برج های خنک کنندهکولینگ تاوربرج خنک کننده گالوانیزهتولید برج خنک کنندهنصب و راه اندازی انواع برج خنک کنندهتهویه مطبوع ساختمان برج خنک کننده مدار بستهپکینگتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید