مقالات

خصوصیات عملکرد برج خنک کننده چوبی

خصوصیات عملکرد برج خنک کننده چوبی

 

برج خنک کننده چوبی تقریبا از قدیمی ترین و نسل اولیه از برج های خنک کننده است. برج های خنک کن چوبی همانطور که از نامشان پیداست با اسکلت ها و بدنه ای چوبی ساخته و تولید می شوند.

عملکرد برج خنک کننده چوبی چیست؟

اما با گذشت زمان این برج های خنک کننده خطری مهم برای محیط زیست محسوب شده اند، گذشته از بحران و خطراتی که برج خنک کننده چوبی برای طبیعت داشته عمر کم و فرسایش سریع آن در برابر عوامل طبیعی یکی از بزرگترین نقطه ضعف های این برج های خنک کننده بوده است. با گذشت زمان و پیشرفت روز به روز علم به جای چوب از فایبر گلاس برای ساخت برج خنک کننده چوبی استفاده شده است .

تفاوت چوب سرخ و چوب داگلاس در برج خنک کننده چوبی

همان طور که گفته شد بدنه و ساختار اصلی برج های چوبی از چوب ساخته و تولید می شود. اما جنس اصلی و قابل استفاده در برای بدنه این برج های خنک کننده، چوب سرخ بوده است. چوب سرخ نسبت به سایر چوب ها مقاومت و استحکام بالاتری در برابر فرسایش و تخریب دارد. بعد از مدت کوتاهی روند رشد و تکثیر چوب سرخ کم شد و جوابگوی نیاز سازندگان برج های چوبی نبود. چندی بعد در ساخت برج خنک کننده چوبی، چوب دیگری به نام چوب داگلاس جایگزین چوب سرخ شد. ویژگی ها و خصوصیت های چوب داگلاس به این صورت است که برعکس چوب سرخ از مقاومت بیشتری برخوردار است و نسبت به چوب سرخ محکم تر است اما نقطه ضعف بزرگ فرسایش سریع و پوسیدگی آن بود. برای رفع این نقطه ضعف سعی شد تا چوب داگلاس را با الوارهای دیگر تحت فشار قرار دهند و مواد شیمیایی به آن اضافه کنند همچنین برای از بین بردن رطوبت چوب ها ماده ای به نام CCA به آن اضافه می شود تا چوب ها کاملا خشک شوند و مقاومت بالاتری در برابر فرسایش داشته باشند. رفته رفته با پیشرفت علم و تولید انبوه تر فولاد برای ساخت برج های خنک کننده از فولاد استفاده می شود.

برج خنک کنبرج خنک کن گالوانیزهتجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز  , پکینگ برج خنک کنندهتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید