مقالات

تمایز میان برج خنک کننده مکعبی و گرد

تمایز میان برج خنک کننده مکعبی و گرد

 

 همان‌طور که حتماً برای تهیه یک برج خنک کننده مناسب از میان انواع برج‌های خنک کننده ارائه‌شده تحقیقاتی انجام داده‌اید، یک مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد را در فرآیند تحقیقات صورت گرفته خود مشاهده نموده‌اید.

شما می‌توانید با یک مقایسه دقیق بین دو برج خنک کننده گرد و برج خنک کننده مکعبی و چگونگی محلی که برای قرارگیری برج خنک کننده مدنظر خود طراحی کرده‌اید، از میان این دو برج خنک کننده، برج خنک کننده مدنظر خود را تهیه‌کرده و در کارخانه یا شرکت صنعتی خود مورداستفاده قرار دهید.

 

بررسی وجه تمایز برج خنک کننده مکعبی وگرد

برج‌های خنک کننده ارائه‌شده،بنا بر طراحی مدور دایره‌ای شکل یا مکعبی هرکدام دارای کارایی خاصی می‌باشند، برج خنک کننده دارای شکل مکعبی بیشتر می‌تواند به‌صورت جریان متقاطع و یا جریان مخالف مورداستفاده قرار گیرد، ولی برج خنک کننده با طراحی گرد بیشتر به‌صورت جریان مخالف مورداستفاده می‌باشد.

در حقیقت برای مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد باید مطلع باشید، که برج خنک کننده گرد دارای فندانسیون پیچیده‌تری نسبت به برج خنک کننده مکعبی می‌باشد و ساخت فندانسیون برای یک برج خنک کننده گرد به‌مراتب سخت از یک برج خنک کننده مکعبی خواهد بود.

هم‌چنین در مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد، باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که سیستم توزیع آب در این برج خنک کننده به‌صورت دورانی به‌وسیله کلگی توزیع آب می‌باشد که سبب می‌شود که به دلیل این حرکت دورانی با فشار پمپ این قطعه سریع‌تر دچار فرسایش و خرابی شود ولی در برج خنک کننده مکعبی توزیع آب توسط  نازل‌هایی که به‌صورت ثابت هستند صورت می‌پذیرد و در صورت گرفتگی هریک از این نازل‌ها تعویض آن‌ها بسیار راحت‌تر بوده و با هزینه کمتری صورت می‌پذیرد.

مقایسه برج خنک کننده مکعبی وگرد

هم‌چنین در ادامه مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد باید بیان کنیم که در بیان چگونگی مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد،می توانیم به این نکته توجه داشته باشیم که یک برج خنک کننده گرد و یک برج خنک کننده جریان مخالف به دلیل این‌که نیاز به مکش هوا از تمامی جهات دارند، نیازمند فضای بیشتری برای قرار گرفتن نسبت به یک برج خنک کننده با جریان متقاطع خواهند بود که مکش هوا را تنها از دو جهت صورت می‌دهد.

بنابراین با توجه به نکات ذکر شده برای مقایسه میان برج خنک کننده مکعبی و گرد می توانیم از میان برج های خنک کننده متفاوت ارائه شده برج خنک کننده مد نظر خود را با یک تحقیق گسترده تر برای شرکت صنعتی خود انتخاب کرده و از آن بهره بگیریم.

قطعات برج خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کننده , تولید برج خنک کننده , نصب و راه اندازی انواع برج خنک کننده , تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز ,انواع پکینگ , تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده فایبرگلاس , برج خنک کن جریان مخالف , برج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده سازانبرج خنک کننده مکعبی , برج خنک کننده گرد 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا