تحلیل و طراحی قاب چوبی ساختمان برج خنک کننده
تحلیل و طراحی قاب چوبی ساختمان برج تر، چند متغیر مستقل در بر دارد و چنانچه درستی و اقتصادی بودن اجرای طراحی مدنظر باشد، باید هر یک از این متغیرها را شناسائی و جداگانه ارزیابی نمود.
شاید تصور شود که اطلاعات لازم برای طراحی ساختمان برج در منابعی چون کدهای ساختمانی و استانداردهای مربوط موجود می‌باشند. کد UBC و استاندارد ASTM و استاندارد تکمیلی موسسه برج خنک کننده (CTT، آیین نامه طراحی با سرخ چوب، دو گلاس و کاربرد تخته چند لا در برج خنک کننده، اتصال دهنده های فلزی و اشباع چوب ضمیمه فصل حاضر می‌باشند) و راهنمای طراحی سازه‌های چوبی، منابع قابل استفاده در این ارتباط هستند. اما منابع را باید با سواد کار و تجربه به کار برد (شکل ۷- ۱) تا نتیجه مطلوب حاصل شود. کدها و استانداردها راهنمای کلی هستند و دامنه وسیعی از حدود کاربرد مصالح را در بر دارند. توجیه کاربرد اصول کد و استاندارد به سواد و تجربه طراحی بستگی دارد تا با توجه به شرایط حاکم بر ساختمان مورد طراحی خود تصمیم مقتضی در جهت ارضای مفاد کد و استاندارد بگیرد.
در فصل حاضر روش طراحی قاب چوبی برج تر بررسی می‌شود و نکات مورد بحث عبارتند از:
– خلاصه کردن کدها و استانداردها
– تعیین بارها
– طراحی اعضاء و اتصالات
– کاربرد علائم معیار به طور یکنواخت

 

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :

برج خنک کنندهکولینگ تاوربرج خنک کن گالوانیزه تولید برج خنک کنندهنصب و راه اندازی انواع برج خنک کنندهتجهیزات تهویه مطبوعبرج خنک کننده مدار بازپکینگتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کن جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعبرج خنک کننده سازانبرج خنک کننده مکعبی

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *