مقالات

بهینه کردن برج خنک کن

بهینه کردن برج خنک کن

 

برای بهینه کردن برج خنک کن می‌بایست به قطر لوله‌ها و همچنین میزان دبی اب و طریقه لوله‌کشی تأسیسات توجه بسیار کرد. اختلال در این موارد و چند مورد دیگر مانع از بهینه کردن برج خنک‌کن می‌شود.

بهینه کردن برج خنک‌کن

بهینه  کردن برج خنک‌کن در زمانی صورت می‌گیرد که در شرایطی که برج خنک‌کننده ساخته‌شده است کارایی لازم را داشته باشد ,به عبارت بهتر استفاده بهینه از برج خنک‌کن با در نظر گرفتن تمامی شرایط و ضوابط نصب و راه‌اندازی برج امکان‌پذیر است. البته امروزه برای بالا بردن شرایط و به منظور بهینه کردن برج خنک‌کن, تغییراتی را در این سیستم تأسیساتی ایجاد می‌کنند که باعث افزایش راندمان کار برج خنک‌کننده گردد. البته این تغییرات باید حدی باشد که سازنده بتوانند در جهت بهینه کردن برج خنک‌ کن  اقدام نماید؛ اما از این طریق یعنی استفاده مناسب از شرایط و ضوابط ساخت برج خنک‌کننده میزان راندمان برج خنک‌کننده را افزایش داده و باعث استفاده بهینه برج خنک‌کننده برای مصرف‌کننده گردد.

 ضوابط مهم برای بهینه کردن برج خنک‌کن

1-  برای بهینه کردن برج خنک کن در شرایط عادی میزان درجه حرارت آب ورودی معادل F۹۵ و میزان خروجی F85 است و میزان درجه حرارت مهم در محیط F ۷۸ است. دبی آب ورودی برابر با 3 گالن در دقیقه است. توجه به این اعداد سبب بهینه کردن برج خنک‌کن می‌شود.

2- همیشه انتخاب خنک‌کننده باید در شرایط ماکزیمم صورت بپذیرد. قدرت بار موتور در زمان ساخت و تهیه این سیستم تأسیساتی بسیار مهم است و الکتروموتور در سرعت کم با سرعت حد معمول برابر با یک‌هشتم قدرت موتور در سرعت معمولی است.

 3- در زمستان اگر درجه حرارت محیط از 32F پایین‌تر بیاید باعث یخ‌زدگی می‌شود .برای جلوگیری از یخ‌زدگی یک عدد کویل حرارتی باید نصب گردد.

4- به‌صورت معمولی مقدار آب تبخیر شده به ازای هر تن ظرفیت برودتی تقریباً دو گالن است اگر مقدار آبی که به خنک‌کننده اضافه می‌شود برابر با مقدار تبخیر باشد به‌تدریج غلظت مواد معدنی در آن افزایش پیدا می‌کنند بنابراین باید مقدار آب اضافه‌شده ۲ برابر حالت معمولی باشد تا میزان استفاده بهینه برج خنک‌کن افزایش پیدا کنند.

5- برای نصب برج به‌غیراز شرایط ساختمانی و معماری پارامترهای همچون دستگاه، وزن آب، وزن معادل تأثیر ارتعاش را  بهینه کردن برج خنک کن  باید در نظر گرفت

 

انواع برج خنک کنکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهتولید برج خنک کنندهنصب و راه اندازی انواع برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز  , پکینگ ,
تعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کننده آببرج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید