مقالات

بررسی خصوصیات برج خنک کننده مداربسته

بررسی خصوصیات برج خنک کننده مداربسته

 

عملکرد برج خنک کننده مداربسته نسبت به مدل مدار باز در یک راستا بوده اما تفاوت اندکی نیز دیده می‌شود که امروز به توضح آن می‌پردازیم. با بررسی تفاوت‌های بین این سبک مزایا و معایب هر کدام به طور دقیق مشخص شده می‌توانیم به صورت کاملاً پررنگ یک نتیجه گیری مناسب به عمل آوریم.

معرفی برج خنک کننده مداربسته

برج خنک کننده مداربسته آب را به صورتی که در واقع غیر مستقیم می‌باشد خنک می‌کند به این معنی که آبی که قرار است خنک شود در تماس غیر مستقیم با هوا قرار می‌گیرد. در برج خنک کننده مداربسته یک کویل وجود دارد که آب در آن جریان می‌یابد این نمونه سبب می‌شود که گرما از آب گرم به هوا انتقال پیدا نماید. یک سری فن‌های در کنار کویل تعبیه شده‌اند که این روند را بسیار ساده‌تر می‌نمایند. در نتیجه چیزی همانند یک مدار بسته وجود داشته و آب از داخل آن گذر می‌نماید. یکی از خصوصیات مشخص در برج خنک کننده مداربسته به این صورت است که اشباع هوا به حداقل رسیده و از ورود قطرات آب به هوا جلوگیری می‌شود. این موضوع سبب می‌شود که نیازی به آب جبرانی نباشد. برج خنک کننده مداربسته از دسته سیستم‌های مناسب برای خنک نمودن یک سیال‌ها از جمله روغن و اسیدها بکار برده می‌شود.

مزایا و معایب برج خنک کننده مداربسته

ابتدا به مشکلی که با استفاده از برج خنک کننده مداربسته روبرو هستیم می‌پردازیم. در واقع برج خنک کننده مداربسته دارای عملکردی پایین‌تر از برج خنک کننده مدارباز می‌باشد. این موضوع به این دلیل است که این سیستم‌ها به صورت مستقیم تابع دمای محیط می‌باشند. البته راه‌های جبران این موضوع توسط برج‌های هیبریدی فراهم می‌باشد. برج خنک کننده هیبریدی ترکیبی از کولینگ تاور مداربسته و مدار باز هستند. یکی از مزایا برج خنک کننده مداربسته عدم ایجاد پوسیدگی کویل بوده زیرا به میزان مناسبی سیال‌ها را سرد می‌نماید. برج خنک کننده مداربسته نیاز به مساحت کمتری نسبت به مدار باز دارد. این سیستم برای محیط‌هایی که دارای رطوبت بالایی هستند بسیار مناسب می‌باشد این موضوع به دلیل عدم وابستگی برج خنک کننده مداربسته به رطوبت هوا می‌باشد. در استفاده از کولینگ تاور مدار بسته نیاز به میزان آب جبرانی به حداقل خود می‌رسد و در واقع make up تا حدود صفر می‌باشد.

 

برج های خنک کنندهخرید برج خنک کنندهشرکتهای تهویه مطبوعانواع پکینگتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کننده مکعبی , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید