مقالات

انواع برج خنک کننده در یک نگاه کلی

انواع برج خنک کننده در یک نگاه کلی

 
انواع برج خنک کننده به مدل‌های تماس مستقیم و غیرمستقیم طبقه‌بندی‌شده که منحصربفرد بوده اما همچنین دارای ویژگی های مشترکی از انواع برج خنک کننده می باشند.
بررسی برج خنک کننده تماس مستقیم و غیرمستقیم

 

آیا می دانید انواع برج خنک کننده در واقع در دو دسته بوده و نوع اول آن با توجه به تماس بین آب گرم و هوای اتمسفر به مدل برج خنک کننده تماس مستقیم معروف بوده و در نوع دوم به دلیل عدم تماس بین آب گرم و اتمسفر به برج خنک کننده غیرمستقیم معروف است.

بررسی برج خنک کننده تماس مستقیم

در بین انواع برج خنک کننده این مدل دارای دو نوع جریان می‌باشد، در نوع اول که به برج خنک کننده تماس مستقیم جریان غیرمکانیکی هوا معروف است روال بر اساس اختلاف چگالی می‌باشد. در واقع این اختلاف باعث می‌شود که هوا به داخل برج کشیده شود و در خصوص میزان سرعت در این مدل می‌توان گفت که دارای سرعت ورود کم و سرعت خروج نسبتاً کم می‌باشد در واقع می‌توان گفت که جهت باد یکی از مسائل پر اهمیت در این مدل به شما می‌رود. برج خنک کننده با جریان مکانیکی هوا نوع دوم از انواع برج خنک کننده می‌باشد که دارای فن بوده و فن‌ها نیز در دو سبک ملخی و گریز آر مرکز می‌باشد انتخاب هر کدام از این مدل‌ها بستگی به مصرف انرژی و سطح صدا دارد. ورودی هوا از هر دو سمت امکان‌پذیر است. این برج‌ها به‌طورکلی دارای 4 مدل می‌باشند.

معرفی برج خنک کننده غیرمستقیم

در انواع برج خنک کننده مدل‌های غیر مستقیم نیز دیده شده که دارای کاربردهای متنوعی می‌باشند. برج خنک کننده مداربسته نمونه اول در انواع برج خنک کننده غیرمستقیم می‌باشد. یک نمونه بارز در این مدل فن آن می‌باشد که به‌صورت مکشی فعالیت می‌نماید. روال کار به این صورت است که حرارت به صورت متقاطع انتقال پیدا نموده و آب از سمت حوضچه پایی به سمت حوضچه بالایی انتقال پیدا می‌نماید. توجه نمایید که این مدل از انواع برج خنک کننده همانند کندانسورهای تبخیری می‌باشد. مدل بعدی برج خنک کننده کویل دار است. این مدل دارای یک بخش مجزا با نام کویل بوده و در اطراف برج نصب می‌شود. اگر ساختمان این برج را مورد بررسی قرار دهیم دیده می‌شود که مشابه مدل برج خنک کننده مداربسته می‌باشد. البته تفاوت مشهود در این مدل لزوم استفاده از قطعات پرکننده درون برج است. یعنی هوایی که در حال حرکت می‌باشد دقیقاً می‌بایست از این قطعات عبور نماید. 

 

 

 

برج های خنک کنندهخرید برج خنک کنندهشرکتهای تهویه مطبوعانواع پکینگتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کننده مکعبی , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید