مقالات

املاح و ناخالصی در برج خنک کننده

املاح و ناخالصی در برج خنک کننده

 

املاح و ناخالصی در برج خنک کننده که باعث عدم چرخش و جریان آب در سیستم می‌شود به عبارتی سختی در آب برج خنک‌کننده نام دارد. همان‌طور که می‌دانید ایجاد ناخالصی در برج خنک‌کننده باعث ایجاد مشکلاتی در این‌گونه از برج‌ها می‌شود که یکی از آن‌ها ایجاد رسوب و ته‌نشینی مواد زائد به شکل زنگ سفید در بدنه برج خنک‌کننده است. یکی از دلایل ایجاد ناخالصی در برج خنک‌کننده می‌تواند عمل تبخیر باشد که این عمل باعث افزایش سختی در آب برج خنک‌کننده می‌گردد درواقع اگر این‌گونه از مواد زائد و ناخالص که باعث ایجاد سختی آب در برج خنک‌کننده می‌شود کنترل نگردند باعث خواهند شد که عملکرد برج خنک‌کننده دچار مشکلاتی شود؛ و درنهایت به برج خنک‌کننده خسارت جبران‌ناپذیری وارد خواهد شد.

راه‌حل‌های مهم برای عدم ناخالصی در برج خنک‌کننده

در رابطه با ایجاد سختی در آب برج خنک‌کننده و برای جلوگیری از عدم ناخالصی برج خنک‌کننده می‌توان راههای مختلفی را به‌صورت مجزا و یا ترکیبی اجرا نمود. شما می‌توانید با استفاده از تجربه و دانش متخصصان در رابطه با جلوگیری از ناخالصی برج خنک‌کننده یکی از موارد اشاره‌شده در زیر را انتخاب نموده و از طریق آن‌ها مانع ایجاد ناخالصی در برج خنک‌کننده شوید. این موارد عبارت‌اند از نظارت خودکار همچنین تصفیه آب و در کنار آن استفاده از فیلتراسیون یکی دیگر از روش‌ها یونیزه کردن آب است. البته افزودن مواد شیمیایی نیز می‌تواند مانع ایجاد سختی آب برج خنک‌کننده گردد.

موارد و اجزای ایجاد ناخالصی در برج خنک‌کننده

تشکیل ناخالصی در برج خنک‌کننده که باعث ایجاد سختی آب این‌گونه از برج‌ها می‌شود از اجزاء اصلی و مهم تشکیل می‌شود که می‌توان به موادی مانند سولفات، مواد آلی، سیلیکا، آهن، کلراید، املاح و آلکالینیتی اشاره کرد تمامی موارد گفته‌شده در ایجاد سختی آب در برج خنک‌کننده بسیار تأثیرگذار است و هریک با ویژگی و عملکردهای خاصی که دارند در ایجاد ناخالصی در برج خنک‌کننده نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

برج خنک کنبرج خنک کن گالوانیزهتجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز  , پکینگ برج خنک کنندهتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده فایبرگلاسبرج خنک کن جریان متقاطع , برج خنک کننده گرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید